Vi hittade 361 resultat för din sökning "WA 0859 3970 0884 Total Biaya Membangun Rumah 2 Lantai Ukuran 5x12 Mungkid Kab Magelang"
- Allt (693)
- Innehåll (81)
- Checklistor (37)
- Dokument (214)
- Utbildningar (5)
- Böcker (0)
- Tidningen Arbetsliv (361)
- Enkäter (5)
-
.
Tidningen Arbetsliv
Så ska de nya arbetsmiljöreglerna förenkla för företagen
2. Så ska de nya arbetsmiljöreglerna förenkla för företagen — Ny översikt om hur förändringarna gör reglerna mer hanterbara.
-
.
Tidningen Arbetsliv
6 000 raska steg kan räcka
En ny studie visar att en snabb daglig promenad till och från jobbet om totalt 6 000 steg räcker för att få positiva hälsoeffekter.
-
.
Tidningen Arbetsliv
Många brister i användningen av fallskydd
Vid arbete på hög höjd ska arbetsgivaren i första hand se till att det finns gemensamma, fasta fallskydd som skyddsräcken och nät. Men många hoppar över det och går direkt på selar och annan personlig
-
.
Tidningen Arbetsliv
En av tre chefer skippar lunch med kollegor
77. En av tre chefer skippar lunch med kollegor — Konsekvenser och förbättringsstrategier för närvaro.
-
.
Tidningen Arbetsliv
Företagen vill ha mer stöd kring stress
Företag vill ha mer stöd kring stress – behov av praktiska verktyg.
-
.
Tidningen Arbetsliv
Arbetsmiljö viktigaste frågan för HR
69. Arbetsmiljö – viktigaste frågan för HR — Så sätter du miljö i centrum för medarbetare och chefer.
-
.
Tidningen Arbetsliv
Mobbning dubblerar självmordsrisken
Mobbning fördubblar risken för självmord – insatser krävs för att bryta tystnaden.
-
.
Tidningen Arbetsliv
Det stressar tjänstemännen
Tjänstemän stressas av otydliga krav och brist på återkoppling.
-
.
Tidningen Arbetsliv
Unga vill ha meningsfullt jobb
47. Unga vill ha meningsfullt jobb — Hur du utformar chefskap och arbetsmiljö för engagerade unga.
-
.
Tidningen Arbetsliv
Fortsatt många jobbar hemifrån – men ”office first” trendar
Dubbelt så många arbetar hemifrån nu jämfört med tiden före pandemin, enligt siffror från SCB. Men det senaste året har en viss avmattning skett.